21.02.2020 | Wiadomości

Wizyty studyjne ZAPISY Szkoła jako narzędzie zmiany...

Wizyta studyjna: Szkoła jako narzędzie zmiany społecznej i najlepsze miejsce do współpracy z lokalną społecznością.

Gdzie: Ostrowiec Świętokrzyski, świętokrzyskie

Kiedy: 5-7 maja 2020

ZAPISZ SIĘ! 

[formularz aktywny od 24.02.2020 12:00 so 02.03.2020 12:00]

Dlaczego warto wziąć udział? 

5 lat Szkoły z Pasją, 10 lat Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych to ogrom doświadczeń, praktycznych rozwiązań, prawdziwych problemów społecznych i sposobów na ich rozwiązanie. Uczestnicy wizyty zostaną zainspirowani konkretami, prawdziwymi historiami.

Program wizyty:

Wizytę rozpoczniemy  oficjalnym spotkaniem z Prezydentem Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, który to 5 lat temu zlikwidował 5 szkół w miejsce których powstało 3 szkoły niepubliczne w tym Szkoła z Pasją. Spotkanie to odbędzie się w Browarze Kultury najnowszej perełce mojego miasta, w której zapewne przyiwta nas Kamil Stelmasik absolwent Szkoły Liderów Organizacji Pozarządowych. Ostrowiecki Browar Kultury to idealne miejsce na podjęcie tematu kobiecego przywództwa, gdyż w tych przepięknych murach ostatnio zawrzało po spotkaniu kobiet pod nazwą "W Kobiecym Klimacie" w którym oczywiście mam swój mały udział. Następnie i właściwie większość wizyty poświęcimy Szkole z Pasją. Weźmiemy udział w Gali 5 lecia co byłoby niezwykle budujące i prestiżowe dla każdej ze stron. W szkole oczywiście weźmiemy udział w nietypowych lekcjach, spotkaniach z mentorami programu Tandem 55+, rozmowach z uczniami i nauczycielami. Po doświadczeniach Szkoły z Pasją ostatnim punktem programu będzie wizyta w Szkołach Konarskiego u Pani Kingi Wnuk gdzie już nie społecznie a bardziej komercyjnie w piękny sposób pracuje się z młodzieżą.

O organizatorce:

Katarzyna Cukierska absolwentka IV edycji Szkoły Liderów PAFW, od 5 lat dyrektor i założycielka Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys w Ostrowcu Świętokrzyskim. Główna założycielka i dyrektor Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys jednocześnie prezes Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych. Z wykształcenia pedagog, doradca zawodowy, absolwentka Szkoły Trenerów Elżbiety i Roberta Sołtys. Właścicielka Pracowni Inspiracji Rozwoju Osobistego. Prywatnie żona Radosława, mama Bartosza, Blanki i Borysa. Kocha taniec, szczególnie latynoamerykański i zajęcia Zumby. Ponadto autorka tomiku poezji „O niej”.

Kilka słów zachęty od organizatorów:

Cześć, jestem Katarzyna Cukierska, absolwentka 4 edycji Szkoły Liderów PAFW. Od 5 lat dyrektor Szkoły z Pasją w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 10 lat prezes Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych.

Zapraszam Was na wizytę do Szkoły z Pasją ale nie tylko, w programie zahaczymy o prywatne szkoły Konarskiego, Urząd Miasta w Ostrowcu, Ostrowiecki Browar Kultury i oczywiście Bałtów.

Przyjeżdżaj jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem szkoły lub urozmaiceniem oferty szkoły już istniejącej.

Na wizycie będziemy przede wszystkim doświadczać Szkoły z Pasją i kobiecego liderstwa.

Dowiecie się jak wygląda codzienne życie Szkoły z Pasją, jak założyć szkołę i jak ją poprowadzić żeby nie oszaleć.

Nauczycie się czego tylko chcecie… od planowania, po realizację i zarządzanie ale też dbania o siebie poprzez efektywne zarządzanie sobą w czasie.

Doświadczycie uroczystego 5lecia Szkoły z Pasją. Smaku cudownej kawy w sekretariacie i pokoju nauczycielskim oraz smaku szkolnego obiadu.